0%

Hakkımda

1993’te Konya’da doğdum, ilköğrenimimi Orgeneral Bedrettin Demirel İ.Ö.O. tamamladım. Okuluma devam ederken bir yandan hafta sonları internet kafelerde arkadaşlarımla oyunlar oynayıp o dönem her çocuğun yaptığı gibi vakit öldürüyordum. NFS2 oyununun yeni piyasaya sürüldüğü zamanlarda oyunun grafikleri ve oynayışı beni o kadar etkilemişti ki “bu iş nasıl yapılıyor?” sorusu beni bu günlere kadar sürükleyen ve bitmek bilmeyen bir serüvenin içerisine itti.

İlk araştırmalarım da dönemin kaynak bulma sorunu herkes gibi beni de etkiliyordu. Yabancı forumlardaki makaleleri inceleyip çevirilerini yaptırmak için çevremden yardımlar almaya başladım. Bu sürede basic dilini öğrendikten sonra oyunlarda ufak çaplı hileler yazıp harçlık yapıyordum. Lise zamanım gelmişti artık, eğitim hayatıma Selçuklu Lisesinde devam ederken bir yandan da çocukluktan beri tutkum olan yazılım becerilerimi geliştiriyor, C dili ailesini ve web yazılım dillerini yakından takip ediyordum. Web dünyasına önceleri forum siteleri kurarak başladım sonrasında çevremdekilerin web sitesi taleplerini karşıladım böylece profesyonel iş hayatıma ilk olarak 2011 yılında başlamış bulundum. Konyanın güzide(!) yerlerinden olan Meram yeni yolda bir reklam ajansında web yazılım uzmanı olarak iş hayatına atıldım. Yaşım henüz 19 olmadan bu gün halen devam eden motor sevdamı da başlatmış oldu, aylık ve özel yaptığım işlerlerden elde ettiğim gelirlerle başlangıç racing motorumu aldım, bir süre böyle devam ettikten sonra ekonomik özgürlüğün verdiği rahatlıkla lise sonrası eğitim hayatımı bir süre askıya aldım ve askerlik görevimi yapmaya gittim.

Askerlik hizmetimi Şanlıurfa Zırhlı Tugayında uzun dönem olarak tamamladım. Askerlik hayatım boyunca Bölük Komutanı ve Kurmay Başkanından başarılarımdan dolayı bir çok takdir belgesi aldım, son olarak Tugay Komutanından T.S.K. Üstün Hizmet Belgesi almış ve askerlik hizmetimi Tankçı Onbaşı olarak tamamlamış bulundum.

Çalışma hayatıma kaldığım yerden devam ederken, edindiğim bağlantılarım sayesinde bir çok firmanın dışarıdan yazılım/programlama işlerini yapıp bazılarıyla çözüm ortağı olarak çalıştım. Grafik ve arayüz tasarımlarında ve bir çok projede görev aldığımız sevgili eşimle de bu sayede tanıştım, zamanla gelişen iletişimimiz ve mükemmel uyumumuz bizi evliliğe kadar götürdü. 2018 temmuz ayında evlendik. Sonraları oğlumuz dünyaya geldi ve daha mutlu bir bütün olduk. Şimdilerde kendi yazılım şirketimizde iş hayatımıza devam etmekteyiz. Boş vakitlerimi en büyük hobim olan motor kullanarak ve bakımlarını yaparak değerlendiriyorum.

Okuduğunuz ve beni tanıdığınız için teşekkür ederim.